czwartek, 27 lipiec

Logowanie

Zarejestruj się! Przypomnij hasło

Użytkownicy Online

Na stronie przebywa:
2 użytkowników
Zostań współautorem
Wskazówki dla autorów


Krok pierwszy: REJESTRACJA

 1. Jeśli chcesz zostać autorem, musisz się zarejestrować. Rejestrację przeprowadzamy z pierwszej strony Atlasu.
 2. Rejestracja wymaga podania swoich danych i adresu mail. Na podany adres zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji. Należy przez kliknięcie w podany link uaktywnić swoje konto. Od chwili potwierdzenia możesz umieszczać informacje w Atlasie. Wszystkie informacje przed opublikowaniem będą sprawdzane przez administratora.

Krok drugi: DODAJ NOWĄ MIEJSCOWOŚĆ

 1. Sprawdź, czy istnieje w Atlasie Twoja wieś. (np. wpisując ją do wyszukiwarki lub sprawdzając, jakie miejscowości z danej gminy zostały już umieszczone w Atlasie).
 2. Jeśli nie znalazłeś wsi w Atlasie, naciśnij przycisk: dodaj miejscowość. Wpisz jej nazwę, a w polu "Krótki opis miejscowości" możesz napisać jedno zdanie najlepiej oddające jej charakter. Wypełnij pozostałe pola i naciśnij przycisk „zapisz”. Po otrzymaniu komunikatu o dodaniu nowej miejscowości możesz zacząć wpisywać informacje na jej temat w poszczególnych działach - zakładkach. Zanim informacje lub zdjęcia pojawią się w Atlasie, muszą zostać zaakceptowane przez administratora.
 3. Jeśli wieś widnieje w Atlasie, możesz sprawdzić, czy została opisana. Na stronie – „wizytówce” wsi – znajdują się najważniejsze informacje o położeniu, charakterze. Ze strony tej można przejść do zakładek tematycznych – architektura, historia, ludzie itp. W każdej zakładce znajduje się przycisk „edytuj”. Po naciśnięciu go można zacząć pisać. Po zakończeniu – naciśnij przycisk „wyślij”.
 4. Edycja tekstu jest bardzo prosta – należy po prostu wpisać informacje. Odradzamy kopiowanie tekstu z popularnych edytorów („przeklejanie"). Natomiast możliwe jest kopiowanie treści z notatnika (Notepad). UWAGA! Nie wolno zamieszczać tekstów innych autorów bez ich zgody lub bez podania źródła. Doradzamy podanie linku do strony, na której zamieszczony jest tekst bądź podanie bibliografii.
 5. Można umieścić zdjęcia, a także przypisać je do odpowiedniej zakładki, tak aby pojawiały się jako ilustracja np. tekstu o architekturze. Nie zapomnij o kilku słowach podpisu do zdjęcia; w tym nazwisku autora, a także o odpowiednim formatowaniu. W osobnej zakładce można umieścić linki do stron związanych z daną miejscowością – do strony mieszkańców, urzędu gminy, stowarzyszenia, gospodarstw agroturystycznych.
 6. Możesz zlokalizować swoją miejscowość w zakładce MAPA. Jeśli miejscowość nie jest zaznaczona na mapie (nie jest podpisana) a Ty wiesz dokładnie gdzie jej szukać, możesz zaznaczyć ten punkt kursorem.

Krok trzeci: MODYFIKUJ

 1. Jeśli chcesz uzupełnić wpisane wcześniej informacje (własne, lub innych autorów), postępuj tak jak w jak w pkt 4, NIE KASUJĄC ANI NIE ZMIENIAJĄC POPRZEDNIO WPISANEGO TEKSTU, tylko poniżej wpisując własny.
 2. Jeśli uważasz, że podane przez kogoś informacje są błędne lub wręcz fałszywe – zawiadom o tym administratora za pomocą maila.
 3. Jeśli zorientujesz się, że sam popełniłeś błąd, albo chcesz poprawić coś w swoim tekście – zrób to ponownie edytując swój tekst (administrator zorientuje się, która wersja jest najświeższa). Dla pewności możesz także zawiadomić administratora, że dokonujesz poprawki.

Krok czwarty: AUTORZY

 1. W zakładce „autorzy” znajdziesz informacje o osobach, które wpisały do atlasu informacje na temat Twojej miejscowości. Możesz wysyłać im wiadomości poprzez forum.
 2. OCZYWIŚCIE możesz dodawać/ uzupełniać informacje na temat wielu miejscowości.
 3. Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany jedną lub kilkoma miejscowościami, i uzupełniłeś co najmniej 3 zakładki, administrator może nadać Ci rangę redaktora (możliwość umieszczania wpisów na stronie bez akceptacji administratora. Jeśli uzupełniłeś co najmniej 10 zakładek w kilku miejscowościach, możesz zostać moderatorem. Otrzymasz wówczas maila z instrukcją. Po zalogowaniu się i naciśnięciu przycisku „moderacja” możesz oglądać, poprawiać i akceptować wpisy (własne bądź innych autorów).
 

Napisz do administratora


administrator@atlaswsi.pl